Skip to main content

درباره ما

شرکت دانش بنیان مپصا ایمن با نام رسمی مدیریت پروژه های صنعتی آریا ایمن در سال 1399 کار خود را آغاز کرده است. این شرکت دانش بنیان تولید کننده تجهیزات خاص و استراتژیک مورد نیاز صنایع نفت، گاز و پتروشیمی، به صورت کاملا” بومی می باشد. مپصا ایمن از همان ابتدا پای در مسیر پر فراز و نشیب تولید داخلی نهاده و با هدف تامین نیازهای صنایع بالادستی و خاص در سطح کلان ملی فعالیت خود را شروع کرده است. که به لطف پروردگار مهربان و حکیم در گام اول موفق به ساخت اولین نمونه سیستم تنفسی همراه کاملا” ایرانی که برگرفته از تکنولوژی روز دنیا بوده و قابلیت رقابت با تمامی برندهای جهانی را دارد، شده است. این مجموعه دارای 8 خط تولید در فضایی به مساحت 5000 متر مربع در منطقه صنعتی شماره 1 نجف آباد می باشد.
این مجموعه دانش بنیان و پر افتخار توسط یک تیم نخبه و صاحب نام که برگرفته از جوانان نخبه و اساتید بزرگ و صاحب نام کشور است مدیریت و رهبری می شود و در حال حاضر افتخار همکاری با تعداد قابل توجهی از دانش آموختگان ممتاز و نخبه کشور از جمله بیش از 10 نفر از فارغ التحصیلان مقطع Ph.D تخصصی و بیش از 30 نفر از دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی و دانشگاهی را دارد، و امید است به لطف پرودگار قادر و توانا در آینده نزدیک شاهد جهانی شدن این برند خوب ایرانی باشیم.
رونمایی از سیستم تنفس همراه شرکت دانش بنیان مپصا ایمن با حضور دکتر سورنا ستاری معاونت علمی ریاست جمهوری در تاریخ 1400/04/03 درشهرک علمی و تحقیقاتی دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار گردید.

اعضای هیئت مدیره

محمد شریفی

عضو هیئت مدیره

تحصیلات: کارشناسی ارشد مدیریت صنعتی
- کارشناس طرح و برنامه شرکت مدیریت پروژه های صنعتی ابدال درسالهای 1385 تا 1388
- کارشناس قراردادی شرکت مدیریت پروژه های صنعتی ابدال کیش در سالهای 1388 تا 1390
- مدیر پایگاه لجستیک کیش شرکت مدیریت پروژه های صنعتی ابدال در سالهای 1390 تا 1393
- عضو هیئت مدیره موسسه پیشگامان ابدال صنعت از سال 1399 تاکنون
- موسس وعضو هیئت مدیره موسسه نشر دیجیتال رهند خردمند هرمیس از سال 1304 تاکنون
- مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت مدیریت پروژه های صنعتی ابدال کیش از سال 1393 تا 1398
- قائم مقام و عضو هیئت مدیره شرکت مدیریت پروژه های صنعتی ابدال کیش از سال 1398 تاکنون

شرکت مپصا

عضو هیئت مدیره

شرکت مپصا:
شرکت دانش بنیان مپصا به عنوان یک هلدینگ در حوزه نفت، گاز و انرژی در سال 1378 تاسیس گردید. زمینه اصلی فعالیت
آن در زمینه خدمات حفاری (سرویس های نمودارگیری گل حفاری، سرویس های مقابه با گاز هیدروژن سولفید و مغزه گیری)
، آزمایشگاه بالادستی صنایع نفت و گاز ، بازرسی فنی، مدیریت طرح، ساخت پمپ و تجهیزات، آموزش منابع انسانی و ساخت
نرم افزارهای تخصصی نفت با توجه به رویکردهای زیر فعالیتهای خود را دنبال می کند :
تبدیل شرکت به یکی از توانمندترین شرکت‌های فعال در زمینه‌های بالادستی و پایین دستی نفت ، گاز و انرژی.
ورود به عرصه‌های نوین تکنولوژی و صنایع گوناگون با استفاده از دستاوردهای روز دنیا با تکیه بر امکانات بالقوه کشور.
-گرایش به توسعه منابع انسانی.
-توجه به رعایت استاندارهای زیست محیطی و ایمنی و بهداشت.
-گسترش شرکت در زمینه جذب طرحهای صنعتی و بهبود نتایج کلیدی عملکرد.
-کارآفرینی، خوداکتفایی ملی و بومی نمودن کلیه صنایع مربوطه.
این شرکت دانش بنیان دارای تیم‌های توانمند شامل مهندسین متخصص و با تجربه در زمینه‌های صنایع بالا دستی و پایین دستی نفت، از جمله حفاری و سرویس‌های مربوطه، بازرسی، مهندسی و ساخت تجهیزات بوده که خدمات خود را به بهترین نحوه به انجام می رسانند.
این شرکت دانش بنیان در سال 1383 موفق به اخذ گواهینامه ISO 9001-2000 از شرکت TUV NORD گردیده که طی آن فرآیندهای سازمان شناسایی و الزامات استاندار پیاده شده است. نظام مدیریت کیفیت بر اساس بازنگری استاندارد 2008 به روزآوری و در اردیبهشت سال 1389 ممیزی انجام و تایید مربوطه مطابق با استاندار ISO 9001-2008 دریافت شده است. در راستای رسیدن به مدل تعالی سازمانی EFQM، در سال 1387 این شرکت موفق به اخذ گواهینامه مدل تعالی از موسسه مطالعات بهره وری و منابع انسانی گردید، همچنین با توجه به پروژه محور بودن، الزامات استاندارد مدیریت پروژه مبنی بر استاندار PMBOK و فرآیندهای آن در پروژه های این شرکت تدوین و اجرا گردیده است.
دانش بنیان:
از دیگر موفقیت های این شرکت کسب عنوان برترین شرکت دانش بنیان و خلاق در سال 1392 در پارک فناوری پردیس و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری می باشد. در این زمینه ضمن اخذ تمدید گواهینامه کیفیت در همه سال ها، اخذ گواهینامه‌های ایمنی، بهداشت شغلی OHSAS 18001:2007، سیستم مدیریت یکپارچه در سال 1389 از شرکت TUV NORD می باشد. تا به امروز این شرکت توانسته است در حوزه‌ی نرم افزاری با ثبت نرم افزارهای PVT Pro, Centri Pro ML Pro با تاییدیه سطح 1 و شبیه سازی جریان چند فازی با تاییدیه سطح 2 به عنوان محصولات دانش بنیان خود را به عنوان شرکت پیشرو در صنعت نفت معرفی نماید.
همچنین واحد پمپ و تجهیزات با استفاده از تجارب و طراحی بر اساس نیازهای کارفرمایان محترم توانست تاییدیه سطح 1 در مورد محصول پمپ سانتریفیوژ را دریافت نماید که با تلاش همه جانبه توانسته است در مقایسه با نمونه های موفق و شناخته شده جهانی، درصد بازدهی بیشتر را به خود اختصاص دهد.
همچنین با توجه به نیاز مبرم کشور در زمینه تصفیه اولیه نفت خام، این شرکت توانسته است تاییدیه سطح 2 را در زمینه محصول واحد سیار تصفیه اولیه نفت خام دریافت نماید.
شایان ذکر است شرکت پیشگامان ابدال صنعت(پاص) به عنوان یکی از بازوها و شرکت های هلدینگ مپصا، در سال 1398 موفق به دریافت شرکت خلاق شد.

مهندس عبدالحسین شریفی

رئیس هیئت مدیره و عضوهیئت مدیره

تحصیلات: کارشناسی مهندسی عمران
- مدیریت کلان سازمان هواپیمایی کشور در سالهای 1360 تا 1362
- مدیریت پروژه‌های کلان بنیاد شهید در سالهای 1362 تا 1367
- رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل نیرپارس در سال 1376
- رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل پتروپارس از سال 1376 تا 1378
- رئیس هیئت مدیره مجموعه هلدینگ مپصا از سال 1378 تا کنون

تعداد افراد کادر فنی و متخصص شرکت

دکتری بیش از 10 نفر    /     کارشناسی ارشد و کارشناسی بیش از 30 نفر